włosów przeszczep

Co na wypadanie włosów?

Jeśli zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, warto udać się do specjalisty. Lekarz na pewno zbada przyczynę wypadania włosów i wdroży odpowiednie leczenie. Niedobory witamin i minerałów, różnego rodzaju choroby mogą spowodować wypadanie włosów. Odpowiednie leczenie, suplementacja witamin i minerałów i naturalna pielęgnacja pomogą pozbyć się wstydliwego problemu.

Przyczyny wypadania włosów

Nieodpowiednia dieta i pielęgnacja włosów mogą przyczynić się do osłabienia mieszków włosowych, krążenia krwi skóry głowy i wywołać nadmierne ich wypadanie. Duże ilości cukru w diecie, spożywanie alkoholu i produktów przetworzonych na pewno osłabią kondycję całego organizmu i włosów. Codzienne używanie silnych kosmetyków, lakierów do włosów oraz ciasne upięcia także będą osłabiały cebulki włosów. Inna grupa przyczyn to choroby. Jedną z najpopularniejszych przyczyn utraty włosów jest łysienie androgenowe, które występuje u kobiet i mężczyzn. Na rozwój choroby ma wpływ genetyka i styl życia. Włosy są wówczas osłabione i wypadają nadmiernie, a na ich miejsce wolno odrastają nowe. Długotrwały stres, niedobory mikroelementów i makroelementów, niedoczynność i nadczynność tarczycy to także jedne z przyczyn wypadania włosów.

Farmakoterapia na wypadanie włosów

Wielu pacjentów zastanawia się co stosować na wypadanie włosów. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest poznanie przyczyny wypadania włosów i rozpoczęcie leczenia, np. wyrównanie poziomu hormonów. Apteki proponują także nowoczesne tabletki na porost włosów. Specjaliści często proponują Aminexil i Minoksydyl na wypadanie włosów. Aminexil znajduje się w płynach do skóry głowy i jego zadaniem jest odżywienie mieszków włosowych. Poprzez poprawę ukrwienia skóry głowy hamuje wypadanie włosów. Minoksydyl pozwala natomiast odwrócić skutki łysienia w szybkim czasie. Ma on podobne działanie jak wcześniej wspomniany Aminexil i występuje głównie w postaci ampułek.

Suplementy diety

W aptekach znajdziemy mnóstwo preparatów, które zawierają zioła, witaminy i minerały. Bardzo ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy A, B, C i E. Pomocne będą żelazo, chrom i miedź, które wzmacniają włosy. Należy dostarczyć do organizmu cynk, siarkę i selen, ponieważ te makroelementy również są ważne dla zachowania kondycji włosów. Cynk wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego. Siarka będzie wzmacniała paznokcie, skórę i włosy. Dla zdrowia włosów przydatne będą także aminokwasy, które stymulują wzrost włosów. Będą neutralizować wolne rodniki i wykażą działanie detoksykacyjne.

Zioła i naturalna pielęgnacja

Wśród ziół bardzo polecany jest skrzyp polny, który posiada krzemionkę, czyli podstawowy budulec włosów. Preparaty często zawierają także rozmaryn lekarski, brzozę, pokrzywę, lawendę, rumianek i żeń-szeń. Dobry szampon na wypadanie włosów to taki, który jest w pełni naturalny i zawiera wyciągi ze wspomnianych ziół. Będzie on wspomagał pracę gruczołów łojowych i nada włosom blasku. Odpowiednio dobrany szampon wzmocni skórę głowy i jej krążenie. Codzienne stosowanie delikatnych dermokosmetyków do włosów to idealny sposób na wzmocnienie włosów i zapobieganie ich wypadaniu. Specjalistyczne sklepy proponują także maseczki z dodatkiem ziół i naturalnych składników oraz odżywki w sprayu. Zapobieganie wypadaniu włosów to także odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie stresu i delikatna codzienna stylizacja. Należy unikać silnych upięć, stosowania prostownicy i gorącego nawiewu suszarki. Wszystkie opisane działania pomogą pozbyć się i zapobiec nawrotom problemu wypadania włosów.

Leave A Comment