nastolatki

Co robi dzisiejsza młodzież poza nauką?

Rodzice często nie zdają sobie sprawy co robią ich dzieci, nastolatkowie w wolnych chwilach, kiedy nie mają nauki a wszystkie domowe obowiązki już wykonali. Telewizja? Ale o w niej oglądają? Komputer? Gry komputerowe? A może oglądają w internecie polskie porno? Znajomi? Kino? Sport? To trochę przerażające, ale jesteśmy dziś tak zabiegani, że naprawdę często nie zdajemy sobie sprawy, nie interesujemy się, a dzieci nie chcą nam mówić o swoich zainteresowaniach i o tym co robią kiedy mają czas wolny.

Zainteresowania dzisiejszej młodzieży:

 

1.Znowu się denerwujesz jak widzisz kiedy Twoje dziecko siedzi przed komputerem? Spokojnie, granie w gry nie zawsze oznacza stratę czasu. Błądzenie po stronach internetowych nie oznacza czytania głupot. Dziś gry często są edukacyjne, wspierają rozwój pamięci, wspomagają logiczne myślenie, pobudzają nawet szare komórki do działania, a wiadomości zawarte na stronach internetowych są źródłem nauki i inspiracji.

2.Znowu chciał pieniądze na kolejny gadżet elektroniczny? Sam na niego uzbierał? Zainteresuj się czym jest, jak działa, czemu ma służyć, nie oceniaj od razu swojego nastolatka. Dzisiejsza młodzież uwielbia nowe technologie, a my „starzy” tego nie zrozumiemy i tyle. Młodzież uwielbia nowoczesne gadżety a zwłaszcza te, które promowane są przez młode i najpopularniejsze gwiazdy. Młodzież ma często zainteresowania, których nieodzownym elementem jest właśnie elektronika bądź świat wirtualny.

3.Modne ubrania i dodatki odzieżowe. Moda zmienia się tak szybko, że młodzież, zwłaszcza dziewczyny chcą wyglądać zawsze na topie, zawsze chcą nosić to, co aktualnie pokazują ich ulubione gwiazdy. W szkołach niemal rywalizują, która ma nowszą wersję bluzeczki słynnej gwiazdy. Nie krytykuj a zapytaj ile dana odzież kosztuje, bo często można ją dostać w naprawdę przystępnych cenach, na które stać wasze dzieciaki – z kieszonkowego.

4.Kultura. Tak, właśnie kultura. Niezależnie co myślicie o dzisiejszej młodzieży musicie sobie zdawać sprawę z tego, że młodzież naprawdę interesuje się dobrym filmem, ciekawą muzyką. To nie tak, że dziś tylko biseksualne nastolatki, seks, dewianci i „ciemnota” w szkołach, której nie obchodzi nic poza spaniem, modnymi ubraniami i imprezami.

5.Życie gwiazd internetu. Tu oczywiście większość dziewczyn uwielbia wymieniać się ploteczkami na temat swoich ulubionych gwiazd i idoli. To, że młodzież ma nieograniczony niemalże dostęp do informacji (w sieci), życie gwiazd internetu mogą śledzić w każdej chwili. Może takie zainteresowanie wydać się „dziwne” rodzicom, ale taka jest dzisiejsza młodzież i tyle!

Zmień tok swojego myślenia a przekonasz się, że dzisiejsza młodzież to bardzo inteligentne pokolenie z mnóstwem zainteresowań. Może i któreś pochłonie was samych? Zainteresuj się tym, czym interesuje się Twoje dziecko a przekonasz się jak bardzo wspólne zainteresowania mogą Was do siebie zbliżyć. Dziecko poczuje, że interesuje rodzica to co robi w wolnym czasie – to wielkie wsparcie.

Leave A Comment