sport

Dlaczego bukmacherka uzależnia

Zakłady bukmacherskie bez wątpienia są łatwą formą zarobku. Kiedy obstawiasz małą sumą i prawidłowo obstawisz wyniki wszystkich zdarzeń na swoim kuponie – wygrywasz. Co w przypadku, gdy się nie powiedzie ? Jeden mecz nie wejdzie ? U wielu graczy pojawia się chęć odzyskania obstawionych pieniędzy i zakłady sportowe zamiast być przyjemnością, stają się przymusem. Jest to sytuacja utraty kontroli i pojawienie się uzależnienia.

Dlaczego tak się dzieje ?

Dominującym argumentem przemawiającym za podjęciem próby i sprawdzenie swoich sił w typowaniu zakładów bukmacherskich jest chęć łatwego zarobku. Bez względu na status społeczny i zasobność portfela w pułapkę hazardu wpadają zarówno zamożniejsi gracze, jak i Ci słabiej sytuowani. Tych drugich znacznie częściej dopada uzależnienie od hazardu.

Prosty sposób na zarobek

Na stronach bukmacherów często pojawiają się wpisy o wielkich wygranych. Dla początkowego gracza może być to motor napędowy do sprawdzenia swoich sił w obstawianiu zdarzeń. Skoro innym udaje się wygrywać wielkie pieniądze, dlaczego miałoby mi się nie powieść ? Początkowo obstawiają pewniaki i wygrywają. W krótkim czasie zyskują pewność siebie i podejmują coraz większe ryzyko, inwestując coraz większe pieniądze. Niepohamowana chęć zysku i próba odzyskania przegranych środków spychają gracza w stan uzależnienia, któremu często zaprzecza.

Kiedy kończy się przyjemność, a zaczyna przymus

Dla wielu graczy zakłady bukmacherskie stanowią dodatek. Podkręcają emocje, pozwalają poczuć dreszczyk emocji oraz zwiększają przeżywanie zdarzenia, które dotyczy ulubionej drużyny. Nie ma w tym nic złego, jeśli dzieje się to sporadycznie, a gracz nie jest napędzany wyłącznie chęcią zysku. Przeciwną kwestię możemy zaobserwować u osoby uzależnionej. Z zagorzałego kibica rodzi się typer, który dostrzega tylko chęć zysku oraz poszukuje kolejnych możliwości w odzyskaniu straconych pieniędzy.

Zakłady bukmacherskie uzależniają, gdy przestajesz panować nad sytuacją i gra nie jest już formą rozrywki. Gdy odczuwasz niepohamowaną chęć dalszej gry, zwiększasz stawki, które powodują przegrane – problem jest poważny i należałoby poszukać pomocy u specjalisty.

Leave A Comment