Jak przystosować łazienkę dla małego dziecka?

Łazienka to ważne miejsce w domu dla każdego domownika. To właśnie to pomieszczenie odwiedzamy jako pierwsze po przebudzeniu. Zawsze wszystko jest idealnie dopasowane dla dorosłych ludzi. Nieco gorzej mają zatem nasze małe dzieci, dla których nawet umycie rąk może być nie lada wyzwaniem. A i to z pewnością ich nie zachęca do korzystania z toalety.

Ogólna przeróbka często nie wchodzi w grę – musimy się wtedy liczyć z zakupem mniejszych odpowiedników. To duże wydatki, a przecież dziecko szybko rośnie. Poza tym niektórych może ograniczać wielkość łazienki. Nic jednak nadal nie stoi na przeszkodzie, byśmy nie mogli stworzyć komfortowego, bezpiecznego miejsca także dla naszego dziecka. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A w łazience trzymamy wiele gadżetów, do których nasze pociechy nie mogą się zbliżać, np. golarka. Wszystkie także rzeczy należy schować poza zasięgiem dzieci. Poza tym znajdziemy tu także wiele niebezpiecznych narożników. Na szczęście możemy zamontować zabezpieczenia, dzięki którym owy problem zniknie.

Małe dziecko w łazience

Wydaje się, że najważniejsze aspekty bezpieczeństwa malucha w łazience są już opanowane. Przejdźmy do czynności jakie będzie tu wykonywał. I tutaj musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie miejsce do mycia rąk. Wysokość umywalki dopasowana jest do wysokości dorosłego człowieka. Dzieci często nawet do niej nie dosięgają, nie wspominając już o odkręceniu kranu. Tutaj pomocny może być podest, który zakupimy już za kilkanaście złotych. Są one antypoślizgowe i często możemy zmieniać ich wysokość, dzięki czemu starczą nam na długi czas. Następną niezmiernie ważną czynnością jest korzystanie z toalety. W sklepie możemy zakupić nakładki na sedes. Wybór jest naprawdę spory – zaczynając od kolorystyki, motywów, a kończąc na materiałach, z których są wykonane. Możemy kupić wersję nieco bogatszą, która posiada drabinkę z uchwytami. Podczas kąpieli warto zabezpieczyć kran, a na podłogę zakupić matę antypoślizgową. Nie zapominajmy przy tym wszystkim pomyśleć o gadżetach-zabawkach. Wszystkie dzieci uwielbiają się bawić, dlatego oprócz bezpieczeństwa zagwarantujmy im fajną zabawę w trakcie codziennych czynności dbania o higienę.

Leave A Comment