Jak szybko i skutecznie sprzedać nieruchomość?

Jak szybko i korzystnie sprzedać nieruchomość? Takie pytanie zadają sobie wszyscy noszący się z zamiarem sprzedaży swojego domu lub mieszkania. Czy można coś zrobić, aby nasza nieruchomość sprzedała się szybciej niż inne podobne nieruchomości? A czy można coś zrobić, aby uzyskać lepszą cenę? Na obydwa pytania odpowiedź brzmi „tak”.

Home staging jest usługą obecną od lat w krajach zachodnich. Szczególnie rozwinięte usługi Home stagingu są w Stanach Zjednoczonych. W Polsce jest to usługa nowa, która dopiero wchodzi na rynek. Najogólniej rzecz ujmując, jest to przygotowywanie domów i mieszkań do sprzedaży. Większość ludzi „kupuje oczami”. To oznacza, iż kluczowe jest pierwsze wrażenie. Obecnie większość kupujących poszukuje nieruchomości w pierwszej kolejności w Internecie. Pierwsza eliminacja ofert następuje na podstawie zdjęć. Oznacza to dla sprzedawcy jedno – koniecznie trzeba zrobić dobre zdjęcia. Brudne talerze w zlewie, buty w przedpokoju, czy zaciek na ścianie z pewnością nie wywołają zachwytu oglądających. Specjaliści od Home stagingu potrafią tanim kosztem odmienić „straszące” wnętrza. Ideą takiej odmiany jest stworzenie przestrzeni atrakcyjnej dla możliwie najszerszego grona odbiorców. Równie istotny jest również sposób wykonania zdjęć. Właściwie wykonane fotografie naprawdę mogą zdziałać cuda. Kolejna kwestia do drobne poprawki techniczne. Nie chodzi tu bynajmniej o żadne remonty, lecz raczej o drobne naprawy, które można wykonać tanim kosztem.

Sprzedaż nieruchomości

Czy warto poddać swój dom lub mieszkanie takim zabiegom stylizacji? Raczej tak. Jest duże prawdopodobieństwo, iż taka „wystylizowana” nieruchomość sprzeda się szybciej lub też kupujący będzie skłonny wyciągnąć z kieszeni więcej pieniędzy niż w przypadku nieruchomości nie poddanej zabiegom Home stagingu. Warto poradzić się eksperta w tej dziedzinie. Nie warto robić tego samemu, gdyż wówczas jest ryzyko, iż będziemy kierować się swoim własnym gustem, a nie gustem „statystycznym”, a to krótka droga do porażki.

Leave A Comment