Jaka szafa jest najlepsza do garderoby?

Posiadanie nadmiaru ciuchów zawsze powoduje liczne problemy, które przez jednych mogą zostać wyśmiane, a przez drugich uznane za tragedię pierwszego rzędu. Aby móc w pełni cieszyć się posiadaną w domu garderobą, zarówno tą prywatną, jak i całkiem wyjściową, trzeba zainstalować konkretną szafę o rozległych wymiarach, gdzie zmieści się wszystko, bez czego pod kątem konfekcyjnym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić na co dzień. Szafy na wymiar wydają się tutaj jak najlepszym posunięciem.

Montowane w formie wnękowej, z przesuwanymi drzwiami, mogą zmieścić całą naszą garderobę w jednym miejscu oraz znacznie więcej. Jak to się dzieje? W prosty sposób. Dostępne w ofercie wielu producentów i sklepów internetowych szafy przesuwne posiadają cały zestaw licznych regałów oraz miejsc na wieszaki na całej długości i szerokości domowych ścian. To naprawdę bardzo dużo miejsca na to, by wypełnić przestrzeń ubraniami od podłogi aż po sufit. Jest to propozycja nie tylko dla indywidualistów lubiących się przebierać, ale także dla młodych rodzin, którym zależy na tym, aby ubrania przechowywać  w jednym, wybranym miejscu na obszarze całego mieszkania, a nie w kilku szafach jednocześnie. Dzięki temu zaprowadzony zostaje jakiś względny porządek i nic nam się nie gubi!

Różne kolory, pojemność oraz elementy ozdobne

Taka przestronna szafa do garderoby może znaleźć się nie tylko w pokoju przeznaczonym do przebierania się. Szafa przesuwna stać się może udanym uzupełnieniem sypialni. Zamontowana naprzeciwko łóżka sprawi, że sypialnia stanie się na wskroś praktycznym miejscem. Będziemy tam nie tylko odpoczywać. Przesuwane drzwi w dużych szafach z myślą o przechowywaniu dużej ilości odzieży mogą funkcjonować w różnych opcjach kolorystycznych. Bardzo popularne są odcienie delikatnych brązów, barwy kawy z mlekiem czy miodu. Pasują do słonecznych i jasnych przestrzeni. Wielu wielbicieli nowoczesnych mebli decyduje się także na szafy w tonacji ciemniejszej. Drzwi oraz regały takich szaf mogą mieć kolor orzechowy, czekoladowy, mahoniowy lub granatowy. Prezentują się nad wyraz nowocześnie, a jednocześnie zachowują wiele z klasyki, która wciąż jest modna i nie ulega żadnemu przedawnieniu pod kątem estetycznym.  Dziś tanie szafy przesuwne posiadają także lustra na frontach drzwi, co stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych luster w garderobie stojących bądź zawieszanych na ścianie. Ponadto lustrzane drzwi szafy optycznie rozjaśniają i powiększają pomieszczenie.

Jaka powinna być szafa idealna?

Wnętrze szafy powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Dobrze jest przemyśleć na wstępie jakiego rodzaju ubrań mamy najwięcej, czy potrzebujemy więcej półek czy może raczej miejsca na wieszaki. Dobrym rozwiązaniem są szuflady we wnętrzu szaf, które pomogą nam uporządkować drobną odzież jak np. bielizna. Niektóre modele, które nie posiadają szuflad dają możliwość dokupienia i dostawienia w środku niewielkich kontenerków z szufladami. Istotna jest także regulacja wysokości półek, tak aby można je było dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb.

Leave A Comment