Producenci
KURSY I PORADNIKI

Przedstawiamy kilka sugestii związanych z możliwością wykorzystania papieru czerpanego do różnego rodzaju prac.

Do maszynek typu Big Shot (itp.) i wszystkich wykrojników nadaje się każda gramatura papieru, w zależności od tego, co chce się wyciąć. Do wykonania kwiatków najlepszy jest papier 200gsm, gdyż po zmoczeniu doskonale nadaje się do "zgniecenia". Papier o gramaturze 150 gsm również jest dobry, ale trzeba uważać aby go nie porwać kiedy się zmoczy. Po wyschnięciu staje się lekko sztywniejszy niż przed.
Jeśli chodzi o wycinanie dużych elementów do kartki, w której robimy warstwy - najlepszy jest 200gsm i 260gsm, ponieważ jest sztywniejszy i nie będzie się tak zaginać. Elementy ażurowe najlepiej wycinać w papierze 150gsm i 200gsm - z grubszego papieru możemy mieć problem z wyłuskaniem drobnych, niepotrzebnych elementów – chyba, że mamy dobrej jakości wykrojniki - wtedy nie powinno być problemu.

Do malowania farbkami i psikania mgiełkami nadają się papiery 200 i 260 gsm - należy pamiętać, że cieńszy papier pod wpływem wody będzie się jednak falował. Również grubszy pod wpływem dużej ilości farby czy wody, również może zacząć lekko falować. Papier czerpany doskonale nadaje się do przedzierania czy osiągnięcia efektu postrzępionych brzegów. Można najpierw brzegi lekko zmoczyć i następnie skubać palcami lub szczypczykami. Na sucho jest znacznie trudniej. Jest możliwość strzępienia papieru za pomocą nożyczek o wzorzystym ostrzu, wystarczy nimi ciąć - efekt poszarpanego papieru wyjdzie sam. Papier czerpany doskonale wygląda w pracach jeśli go najzwyklej w świecie przedrzemy.

Poniżej znaleźć można poradniki, kursy i tutoriale dotyczące naszych sugestii oraz propozycji pracy z papierem czerpanym oraz materiałami do scrapbookingu (kwiatuszki, ozdoby, wycinanki).

 

KWIATKI POMARAŃCZOWE          Kwiatki pomarańczowe

 

KURS NA KWIATKA         

 

OWIECZKA         

KRÓLICZEK         

 

TŁO INACZEJ        
 

KOSZYCZEK         

 

ŚCINKI PAPIERU CZERPANEGO         

 

WIANEK         

 

BOMBKA         

 

GWIAZDKI         

 

KULECZKI GŁOGU         

 

GOŹDZIKI         

 

 

 

KURS NA TULIPANY         

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl