Wsiadając do samochodu nie zakładamy, że na drodze stanie się coś niedobrego. Jednak awaria samochodu jest zazwyczaj nieprzewidywalna. Jeśli samochód zostanie uszkodzony w wyniku stłuczki lub po prostu ulegnie awarii, wówczas w takiej sytuacji pozostaje nam wezwanie pomocy. Jednak czy auto pomoc powinna być wzywana w każdej sytuacji?
Auto pomoc – kiedy należy ją wezwać?
Awaria samochodu to wydarzenie, które najczęściej jest zdarzeniem niespodziewanym. To zawsze duże zaskoczenie dla kierowcy. Bardzo popularną awarią, która może zdarzyć się na drodze to przebicie opony, ale również awaria silnika, przegrzanie oleju, układu chłodzenia czy awaria układu hamulcowego, elektrycznego itp. Zanim wezwiemy auto pomoc w Gdańsku, warto sprawdzić czy jesteśmy w stanie samo usunąć usterkę, na przykład poprzez wymianę przebitej opony. Podobnie może być z awarią systemy elektrycznego. Być może wystarczy wymienić bezpiecznik, by móc ruszyć w dalszą drogę.
Jednak wszelkie usterki silnika, układu hamulcowego czy poważniejsze układu elektrycznego zazwyczaj będą od nas wymagać wezwania pomocy drogowej. Niezbędna będzie także laweta, która przetransportuje nasz samochód do wskazanego serwisu naprawczego. Pomoc drogową należy wezwać zawsze w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie dojechać do warsztatu samochodowego lub nie jesteśmy w stanie uruchomić pojazdu.
Kiedy nie wzywać pomocy drogowej?
Nie każda awaria wymaga tego, by wzywana była pomoc drogowa w Gdyni. Jeśli auto ulegnie awarii, należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, wystawić trójkąt ostrzegawczy i na spokojnie ocenić, jaki mamy problem z samochodem. Przebicie opony to nie powód do wezwania pomocy drogowej. Mając w bagażniku zapasowe koło, można je wymienić samodzielnie. Niski poziom oleju? To również nie powód wzywania pomocy drogowej. W takiej sytuacji warto zajechać na stację paliw i zakupić olej silnikowy. Jednak dolanie oleju może być doraźnym działaniem. Po przyjechaniu do domu warto udać się do warsztatu mechanicznego, w celu przeprowadzenia diagnostyki silnika.