Inwestycje w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych, a zarazem najbardziej korzystnych finansowo form lokowania oszczędności, dlatego nie dziwi niesłabnące zainteresowanie zakupem mieszkań. Polscy inwestorzy często decydują się na mieszkania pochodzące z rynku wtórnego, jednak mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się nie mniejszą popularnością. Zakup mieszkania od dewelopera niesie ze sobą szereg korzyści, o których warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o nabyciu nieruchomości. Zatem dlaczego warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?
Zakup mieszkania od dewelopera – lokalizacja
Lokalizacja mieszkania to jeden z najważniejszych czynników, który determinuje jego atrakcyjność w oczach potencjalnych inwestorów. Mogłoby się wydawać, że w obliczu stosunkowo dużego nagromadzenia nowoczesnych osiedli mieszkalnych w okolicach centrów miast czy głównych węzłów komunikacyjnych brakuje wolnej przestrzeni na budowę nowych bloków lub apartamentowców. Okazuje się jednak, że nowe obiekty mieszkalne oferowane przez developerów znajdują się w bardzo dogodnych lokalizacjach, przez co zainteresowanie ze strony prywatnych inwestorów nie słabnie. Developerzy często decydują się na zabieg rozbudowy istniejących już osiedli, eliminując w ten sposób ograniczenia przestrzenne w dużych aglomeracjach.
Zobacz także: https://fprot.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-odbiorze-mieszkania-od-dewelopera/
Kupno mieszkania od dewelopera – personalizacja
Inwestycje w nieruchomości z rynku wtórnego często wiążą się z koniecznością ich przebudowy czy remontu w celu dostosowania ich do indywidualnych potrzeb kupujących. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w których nabywcy mieszkań używanych są zmuszeni do przeprowadzenia niezbędnych renowacji czy przeróbek konstrukcyjnych, które okazują się nader kosztowne i czasochłonne. Mieszkanie od dewelopera natomiast to znacznie większa swoboda w aranżacji przestrzeni mieszkalnej – z miejsca można dokonać przeróbek potrzebnych do uzyskania jej optymalnej organizacji.
Mieszkanie od dewelopera – nowoczesna infrastruktura
Kupując mieszkanie od dewelopera często dostajemy „w gratisie” nowoczesną infrastrukturę osiedla do dyspozycji każdego z mieszkańców. Obserwując przebieg budowy nowoczesnych osiedli mieszkalnych nie można nie zauważyć, że developerzy niezwykle dużo uwagi poświęcają inwestycjom pobocznym, dzięki którym wzrasta funkcjonalność obiektów. Na etapie zagospodarowywania wspólnej przestrzeni, firmy developerskie uwzględniają w swoich projektach niezbędne elementy infrastruktury jak garaże, parkingi, drogi dojazdowe, a nierzadko również place zabaw czy siłownie plenerowe.